فصلی نو برای ولوو

دوشنبه 14 تیر 1395 ساعت 16:49

با ورود به قرن 21 و جدی تر شدن بحران سوخت و آلاینده های محیط زیستی، نیاز به کاهش مصرف سوخت و در نتیجه آن کاهش تاثیرات منفی گاز های گلخانه ای بیش از پیش احساس می شود و سالانه بر نگرانی کارشناسان محیط زیست در خصوص منابع تجدیدناپذیر افزوده می شود. از این رو در دو دهه اخیر دولت ها در جهت کاهش آلودگی ها و جایگزین کردن منابع تجدیدناپذیر، اقدام به وضع قوانین بازدارنده و تشویقی کردند. صنعت اتومبیل سازی که در دنیا از صنایع پردرآمد و استراتژیک به حساب می آید از این قاعده مستثنا نیست، سیاست گزاران و صاحبان این صنعت رویکردی جهانی در جهت کاهش مصرف سوخت و جایگزین کردن سوخت های فسیلی دارند. در نتیجه این سیاست ها شاهد حضور برندهایی هستیم که به طور خاص بر روی تولید اتومبیل های کاملا برقی متمرکز شده اند، همچون تسلا موتورز که توانسته به خوبی وارد میدان رقابت با خودروسازان بزرگ و باسابقه شود. از طرفی نیز شاهد ورود اتومبیل سازان سنتی و پیشکسوت به حوزه  اتومبیل های برقی و هیبرید هستیم که با توجه به نیاز دنیای امروز، روز به روز بر تعداد مدعیان این بخش از صنعت اتومبیل سازی افزوده می شود و رقابت بین آنها رفته رفته صورت جدی تری به خود گرفته و هیجان انگیزتر می شود.ولوو نیز به تازگی از برنامه های جدید خود برای ورود به عرصه این رقابت ها  در قالب پلتفرمی جدید، با معرفی 2 مدل مفهومی، پرده برمی دارد.

 


ادامه مطلب ...

نسل برتر

سه‌شنبه 8 تیر 1395 ساعت 17:16

شماره ۱۰۸ نسل برتر به همراه ویژه نامه صد سالگی بی ام و منتشر  شد.

با کیفیت چاپ و کاغذ مثال زدنی، ۱۳۲ صفحه گلاسه ...

البته یک هفته ای میگذره از انتشار این شمارهD: خدای را شکر در این شماره من هم با دوستان خوب نسل برتر همراه شدم و برای اولین بار در این سطح توانستم به دنیای مطبوعات وارد شده و اولین کار خود را ارایه دهم. آن چه که در اینجا مهم است، شروع کار در سطح جدید و کسب تجربه  است.


نکته ای که باعث شد نسل برتر بیشتر از دیگر نشریات اتومبیل برای من جذابیت داشته باشد میزان تولید محتوا و بیان حقایق  است که برای مثال در این نشریه مساله حمایت از تولیدات داخل باعث نمی شود تا به ناحق از یک محصول تعریف و تمجید شود یا به قصد عیب پوشی تملق آمیز، از نواقص چشم پوشی. من هم امیدوارم  همراه با این ماهنامه به تجربیات لازم در این حرفه دست پیدا کنم و در حد توانم کمک کار تیم خوب نسل برتر باشم.


اگر از بیرون به این موضوع نگاه کنیم، اتفاق مهمی نیست ولی برای من شروع بسیار خوبی محسوب می شود و جای تشکر و قدردانی است از تمام کسانی که در هر مرحله مشوق، پشتیبان و همراه من بوده اند.