رویکرد جدید

پنج‌شنبه 30 اردیبهشت 1395 ساعت 16:11

در ابتدا هدف از ایجاد این وبلاگ کسب تجربه و مهارت های نوشتاری بود، صرفا در رابطه با صنعت اتومبیل سازی. بعد از مدتی پیرو علاقه شخصی به موضوعات دیگری پرداختم، البته در سطح کاملاً ابتدایی و عامیانه، که با در نظر گرفتن  آزاد  بودن عناوین که یکی از ویژگی های شاخص وبلاگ نویسی است، کار خطائی نیست. با این وجود از این پس سعی دارم بر روی موضوعات فنی و مسائل مربوط به اتومبیل متمرکز شده تا بتوانم مطالب آتی را با کیفیت بهتری ارائه دهم.

با اینکه برخی از پست های خارج از موضوع اصلی، با استناد به آمار نتایج جستجو، با استقبال خوبی مواجه شدند، مطالب مذکور حذف خواهند شد تا به هدف ابتدایی وبلاگ نزدیک تر شویم. شاید در آینده وبلاگ جداگانه ای برای بیان این موضوعات در نظر بگیرم.

شروعی نو ...

چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 ساعت 17:25

بعد از مدت طولانی عدم فعالیت این وبلاگ در سطح مطلوب، اراده نموده و دوباره شروع به پست گذاری می کنم.

یکی از دلایل طولانی شدن رکود این وبلاگ، درگیری مدیر آن ( کسی ندونه فکر میکنه چه خبره اینجا، مدیر!!! ) برای تغییر رشته در سیستم کاملا بهینه و یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی بود که در آن بیشتر بر "آزاد" بودن تاکید می شود تا "دانشگاه" یا حتی "اسلامی" بودن آن؛ از یک ماه و نیم انتظار برای تصمیم کمیسیون مربوطه تا گشتن دنبال پرونده در بایگانی مخزن الاسرار-طور دانشگاه آزاد... تا این اواخر که بعد از چندین ماه کارت دانشجویی ام صادر شد اما محض تنوع، شماره دانشجوی با یک رقم اختلاف درج شده بود! شکرخدای را که در آخر شد آنچه تصمیمش را گرفتم.

 

IT رشته بسیار خوبی است و در دنیا ی امروز به تخصصی ضروری بدل شده اما حقیقت این است که همه ی رشته ها خوب هستند و این کاملا به خود اشخاص، استعداد، علاقه و پشتکار آنها بستگی دارد و نه به فرصت های شغلی موجود در منطقه زندگی، نه گرایش و پیشینه ی ذهنی اطرافیان، نه کیفیت دانشگاه و مراکز آموزشی... البته به هیچ وجه نمی توان از تاثیر محیط های علمی بر روند پیشرفت و یادگیری دانشجویان چشم پوشید و درست است که "درس معلم ار بود زمزمه محبتی / جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را" ولی از آنجا که کسی در صورت داشتن اشتیاق برای فراگیری مطالب مورد علاقه اش معطل شخص یا سازمانی نخواهد شد، موفقیت او کاملا به خودش بستگی دارد. لذا اینجانب فناوری اطلاعات را با 45 واحد پاس شده رها کردم و از این به بعد در رشته مکانیک مشغول دانش جوی ـیدن هستم.


با آرزوی موفقیت و سلامتی همه

428